Joanna i Rafał

Joanna
i Rafał

wyślij sms 3
na numer 7370

Głosowanie tylko
w trakcie programu

Uczestnicy

Rafał Brzozowski i Izabela Janachowska

Rafał Brzozowski i Izabela Janachowska

Jeżeli chcesz żeby w programie pozostał RAFAŁ BRZOZOWSKI, wyślij sms 4 pod nr. 7370
Reg.Gazeta Tv POLSAT str.463, opł.3,69zł/sms (głosowanie tylko w trakcie programu)

 

RAFAŁ BRZOZOWSKI

 

Dlaczego zdecydowałeś się na udział w TzG? Co to dla Ciebie znaczy?

Od zawsze lubiłem nowe wyzwania, dlatego też propozycję udziału w programie przyjąłem entuzjastycznie.  Dobre prowadzenie partnerki ma duże znaczenie nie tylko w tańcu, sporo też można zyskać w oczach kobiet. Podobają mi się emocje, które towarzyszą tańcowi  i myślę że będę umiał się w tym odnaleźć. Do występów w programie na pewno podejdę ambitnie bo lubię  rywalizację i mam duszę sportowca. Robię to przede wszystkim dla siebie, mam nadzieję, ze taniec da mi dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy.

 

Czego boisz się najbardziej?

Sportowo najbardziej boję się kontuzji. Jako były zapaśnik mogę mieć też problem z prawidłowym trzymaniem ramy, ponieważ w związku z uprawianą przez lata tą dyscypliną sportu często się garbiłem.


 

- Urodzony 8.06.1981r

- Muzyk, wokalista, instrumentalista

- Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, ma specjalizację z kulturystyki i podnoszenia ciężarów, przez jakiś czas pracował jako trener personalny

- Brązowy medalista Mistrzostw Polski w zapasach

 

MUZYKA:

- Z muzyką miał kontakt od dziecka. Jako 10-latek rozpoczął naukę gry na fortepianie i gitarze. Z czasem posiadł także umiejętność gry na akordeonie i perkusji

- Występował m.in. w zespole Mono, a od 2003 roku jest wokalistą Emigrantów, z którym to zespołem w 2006 roku wydał płytę

- Na szklanym ekranie można go było zobaczyć także w 2011 roku w programie „The Voice of Poland”, był półfinalistą

- W tym roku wydał też dwa single: „Na dobre masz zawsze mnie” – utwór tytułowy został piosenką końcową popularnego serialu „Na dobre i na złe” oraz „Nie mam nic”. W 2012 roku ukazał się jego debiutancki album „Tak blisko”

- Jest zdobywcą kilku wyróżnień, m.in. Eska Music Awards – wygrana za hit lata 2012, czy Superjedynki – jako super artysta w roku 2013. Znalazł się również wśród nominowanych do nagrody dwutygodnika Viva – „Viva najpiękniejsi 2014”

 

- Jest w trakcie nagrywania nowej płyty. Chciałby, żeby pierwszy singiel ukazał się już wiosną 2014. Przygotowuje się także do letniej trasy koncertowej

 

SPORT:

- Obok muzyki bardzo ważną rolę w jego życiu pełni sport. Miłość do niego zaszczepili w nim rodzice – oboje absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Pod okiem ojca trenował akrobatykę. Przez 5 lat grał w piłkę nożną w reprezentacji artystów polskich. 

- W 2006 roku zakończył wyczynowe uprawianie zapasów, ale do tej pory aktywnie udziela się w sporcie. Często można spotkać go na siłowni lub w sali treningowej, ma uprawnienia instruktora boksu i sportów walki a także instruktora narciarstwa. W wolnych chwilach jeździ też konno, gra w golfa, jeździ na rowerze, wędkuje na spinning w jeziorach mazurskich, a gdy tylko jest taka możliwość nurkuje w ciepłych morzach.

 

- Lubi gotować (potrawy kuchni polskiej)

 

Izabela Janachowska

 

Urodziła się 5.09.1986 w Gryfinie obok Szczecina. Gdy miała rok, rodzice wrócili do Szczecina i mieszkała tam aż do matury. Na studia przyjechała do Warszawy, gdzie skończyła studia turystyczne z tytułem magistra hotelarstwa i gastronomii.

Przygodę z tańcem zaczęła dość wcześnie. Koleżanka z klasy w szkole podstawowej tańczyła i zaprosiła ją na pokaz z okazji zakończenia sezonu. Mała Iza uczyła się wtedy gry na fortepianie. Taniec zupełnie ją oczarował. Gdy zobaczyła inne dziewczynki na parkiecie w pięknych sukienkach i bucikach,  które wyglądały jak księżniczki -  zapragnęła być jedną z nich. Fortepian w porównaniu z tym co ujrzała i poczuła zaczął wydawać się nudny i choć rodzice liczyli na to ze przez okres wakacji zapomni o tańcu, ona  pierwszego września upomniała się o zapisanie jej do szkoły tańca i rozpoczęcie pierwszego w życiu sezonu tanecznego. 

Izabela Janachowska posiada najwyższą taneczną klasę S w obu stylach. Zdobyła  ją już w wieku 14 lat. Nie umie wskazać ulubionego tańca, uwielbia wszystkie 10. W tej chwili przekazuje swoje umiejętności taneczne innym. Uczy tańca tylko indywidualnie, nie prowadzi żadnych grup ani kursów, ponieważ uważa że efektywna jest tylko nauka spersonalizowana. Odpowiada też na mnóstwo zaproszeń i tańczy pokazy i show taneczne w całej Polsce. 

Wystąpiła w 5 edycjach Tańca z Gwiazdami. Najbarwniej wspomina tę z Radkiem Majdanem, natomiast najlepszy wynik osiągnęła z Pawłem Stalińskim,  z którym dotarli do finału. Oprócz tańca zajmuje się nauką chodzenia na szpilkach...Uwielbia sprawiać, że kobiety czują się pewnie i pięknie się poruszają. W styczniu 2011 wzięła udział w rozbieranej sesji Playboya

Jej największą pasją są podróże. Życie tancerza to życie na walizkach. Tak przywykła do ciągłych wyjazdów, że do  nie umie juz bez nich żyć. Wyjeżdża zatem tak często jak to tylko możliwe i zwiedza najróżniejsze zakątki świata.

Udział w Tańcu z Gwiazdami:

IX edycja – z Wojciechem Medyńskim

X edycja – z Radosławem Majdanem

XI edycja – z Przemysławem Saletą

XII edycja – z Pawłem Stalińskim

XII edycja – ze Zbigniewem Urbańskim

Osiągnięcia:

Szczególną uwagę warto zwrócić na jej wyniki w 10 tańcach, czyli kombinacji tańców latynoamerykańskich i standardowych. Jest to konkurencja, na wykonywanie której decyduje się niewiele par, ponieważ wymaga wyjątkowych predyspozycji , wiedzy, ogromnych nakładów czasowych oraz finansowych. Izie udało się osiągnąć i utrzymać światowy poziom w 10 tańcach przez większość swojej kariery tanecznej.  Jako wielokrotna Mistrzyni Polski w 10 tańcach we wszystkich kategoriach wiekowych przez które przechodziła była reprezentantką naszego kraju na najważniejszych światowych turniejach tanecznych jak Mistrzostwa i Puchary Europy oraz Świata, na których udawało jej się zdobywać dla Polski medale. Później jako ceniona tancerka miała możliwość uczenia oraz oceniania par tanecznych na całym świecie.

Odcinki

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Odcinek 11
Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami

Uczestnicy